Αρχική » Ειδήσεις » Ειδήσεις Γυναικών

Δύο στα δύο για τις Παγκορασίδες του Γυμναστικού.

Νίκες το Σαββατοκύριακο για τα κορίτσια του ΓΣ Λαμία.

Πρωτάθλημα Παγκορασίδων: Γ.Σ.ΛΑΜΙΑ - ΑΠΣ ΦΘΙΑ Λαμίας 3 - 0

Πολύ καλά στοιχεία έδειξαν στον πρώτο αγώνα με την Φθία τα κορίτσια του Ντίνου Καρβούνη.

Νίκη χρυσάφι στην Χίο, για τις γυναίκες του ΓΣ Λαμία (φωτογραφίες)

Νίκη-χρυσάφι πέτυχαν οι γυναίκες του Γυμναστικού μέσα στη Χίο επί του τοπικού Νηρέα στο ντέρμπυ του Α’ ομίλου της Α2. Πολύ καλά διαβασμένα και ορκισμένα για τη νίκη, τα κορίτσια του Ηλία Αγγέλη, πραγματοποίησαν την καλύτερη φετινή τους εμφάνιση και νίκησαν δίκαια με 3-2 σετ.

Α2 Βόλει Γυναικών:ΓΣ Λαμία-Ηλυσιακός 1-3 , με πολλά παράπονα...(Video)

Μετά από ένα επεισοδιακό παιχνίδι στο Χαλκιοπούλειο για το πρωτάθλημα Βόλει της Α2 γυναικών, ο Γυμναστικός Σύλλογος ηττήθηκε από τον Ηλυσιακό με 3-1 σετ, με την Λαμία να έχει πολλά παράπονα από την διαιτησία του Θανάση Τρύπα. Οι φιλοξενούμενες ξεκίνησαν δυνατά με σωστές επιθέσεις και πήραν εύκολα το 1ο σετ με 25-15 αφού εκμεταλλεύτηκαν και τα λάθη του Γυμναστικού που ήταν πολλά.(video)

Α2 Γυναικών: ΓΣ Λαμία-Ηλυσιακός, Σάββατο στις 3μ.μ.

Τη 2η στη βαθμολογία, ομάδα του ΑΟ Ηλυσιακός, υποδέχεται το Σάββατο(23-2) η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του ΓΣ Λαμία στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου της Α2 Εθνικής κατηγορίας.

Α2 Γυναικών: ΓΣ Λαμία-Βύρωνας 0-3 (video)

Με πολλές απουσίες αλλά και τραυματισμούς μέχρι και την τελευταία στιγμή, ο ΓΣ Λαμία δεν κατάφερε να αντισταθεί στην ανώτερη ομάδα του Βύρωνα...

Α2 γυναικών: ΓΣ Λαμία - ΓΣ Ηλιούπολης

Αυλαία του δεύτερου γύρου για τον Α’ όμιλο της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών, με την ομάδα του ΓΣ Λαμία να υποδέχεται το Σάββατο 2/2 , την αντίστοιχη ομάδα του ΓΣ Ηλιούπολης. Το συγκρότημα της Δήμητρας Λυκογιάννη βρίσκεται στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας και προέρχεται από σπουδαία νίκη ( 3-0 ), που συνοδεύτηκε από εξαιρετική εμφάνιση απέναντι στην μέχρι πρότινος δεύτερη στη βαθμολογία, ομάδα της Ένωσης Βύρωνα.

Κέρδος η καλή εμφάνιση για τις γυναίκες του ΓΣ Λαμία (video)

Ο Πανναξιακός πέρασε νικηφόρα και από το «Χαλκιοπούλειο» επικρατώντας του ΓΣ Λαμία με 3-0, στον τελευταίο αγώνα του πρώτου γύρου και στέφθηκε πρωταθλητής χειμώνα στον Α΄όμιλο του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών. Η ομάδα της Νάξου διατήρησε το αήττητο και αποσπάστηκε κατά πέντε βαθμούς από το δεύτερο ΖΑΟΝ. Από την άλλη πλευρά ο Γυμναστικός πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση για δύο σετ, όπου κόντραρε στα ίσια τον πανίσχυρο αντίπαλό του, κερδίζοντας το ζεστό χειροκρότημα των φιλάθλων και δίνοντας υποσχέσεις για τη συνέχεια.(video)

Α2 γυναικών: ΓΣ Λαμία - Ακρίτας Καλαμάτας 3-2 (video)

Σπουδαία νίκη πέτυχαν οι γυναίκες του ΓΣ Λαμία, επικρατώντας στο Χαλκιοπούλειο του Ακρίτα Καλαμάτας με 3-2 για την 7η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α2 Εθνικής κατηγορίας. Τα κορίτσια του Ηλία Αγγέλη πανηγύρισαν μία σημαντική νίκη στην προσπάθεια που κάνουν για να παραμείνουν στην κατηγορία. (το βίντεο του αγώνα εδώ.)

Ο αγώνας της χρονιάς για τις γυναίκες του ΓΣ Λαμία

Τον πιο κρίσιμο εντός έδρας αγώνα τους, για την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο, στον πρώτο όμιλο της Α2, δίνουν το Σάββατο τα κορίτσια του Γυμναστικού. Η λαμιώτικη ομάδα αντιμετωπίζει την ισόβαθμή της στην έβδομη θέση του βαθμολογικού πίνακα, ομάδα του Ακρίτα Καλαμάτας.